Toplu İğne Büyüsü

Toplu İğne ile oluşturulan büyüler yapılış amaçları ve program şekilleri sebebiyle kimi vakit ak büyüler kimi vakitse kara büyüler sınıfına girer. Amacına göre toplu iğne büyüsü de ak ya da kara büyü kategorisinde olabilir. İğne büyüleri genelde bağlama hedefiyle oluşturulan büyüler bulunduğu amacıyla bağlama büyüleri sınıfına da girer ve etkili aşk büyüleri bulunduğu kabul edilir.

Toplu İğne Büyüsü

İğne büyüleri şahısleri aşık etmek ve kendisine bağlamak hedefiyle gerçekleşiyor olsa da şahıslara zarar vermek amacıyla yapıldığı programlar da olur. Bu amaçla toplu iğne büyüsü ne sebeple yapıldığına göre ak ya da kara büyü olur. Bağlama hedefiyle yapıldığı prosese ak büyüleriı katagorisinden kabul edilir. İğne büyüleri kötü niyetlerle yapıldığında büyü oluşturulan şahıslara çok büyük zararlar verilen hem de ölüme bile götürdüğü görülmüştür. Bu amaçla bu büyüde yapılış hedefi çok ehemmiyet taşır. Anadolu’da vakitgelen olarak sarfedilen bir büyü programı bulunduğu bilinmektedir.

Toplu İğne Büyüsü Nasıl Uygulanır?

Bağlama büyüleri arasında kabul edilen toplu iğne büyüleri birisini aşık etmek ya da bireyin kendisine bağlaması amacıyla yapılır ve iki türlü program tekniği bulunmaktadır. İlk teknikte iğneye kara bir iplik geçirilir ve büyü kime yapılacak ise o bireyin adında tespit edilen harf adedi kadar ipliğe düğüm atılır. Her düğüm atılışında söylenen tılsımlı sözler bulunmaktadır ve düğüm attıkça bu sözler söylenir. İşlem tamamlanınca büyü yaptıran şahıs iğneyi göğsünün sol yönüne takmalıdır. Birey bu iğneyi üstünde taşıdığı vakit zarfında büyü oluşturulan şahıs aşık olacaktır.

Toplu İğne Büyüsü

Bir başka program ise iğnenin bil elmanın üstüne batırılması yolu ile olur. Burada sarfedilen elmanın çok düzgün olması üstünde çürük ya da çizik bulunmaması gerekir. Elmaların karşılıklı iki yanına birer iğne batırılmak hedefiyle yapılır. Elmaya batıran iğneler kadın ve erkeği sembolize eder ve elma insanların ulaşamayacağı bir yerde çürümeye bırakılır. Elma çürüyüp de kadın ile erkeği sembolize eden iğneler düştüğü andan itibaren bu kadın ve erkek bundan sonra birbirlerinden ayrılamaz duruma gelir. Bu büyüde elmanın çürümeye bırakılmasının sebebi bireylerin bir araya gelmesine engel olacak insanlar varsa onların tesirsiz duruma gelmesini sağlamaktır.

Yorum yapın