Hollanda Medyum

Modern bir çağda yaşıyor olmamıza karşın, insanların geleceklerini fallar ile öğrenmek, çözümsüz kaldıkları yerde büyüye başvurmak hala geçerli olan yöntemlerden biridir. Medyumluk ve buna bağlı oluşturulan yöntemler hiçbir vakit gücünü kaybetmemiş, her vakit müracat edilen bir yerde olmaya devam etmiştir. Kadim vakitlardan bu yana devam eden gerçek medyumluk, dünyanın her yerinde aynı merakla insanları çekmeye devam edip, geleneksel aktarımlar ile yeni nesiller doğrulusunda sürdürülmektedir.  Hollanda medyum bakımından çok varlıklı bir ülke değildir. Fakat burada başka milletlerden yaşam sürdüren insanlar kendi geleneklerinde birlikte yanlarında getirmektedir. İnsanların büyü ve medyumlara dair bu merakları Hollanda medyumları amacıyla de geçerlidir. Büyü yapabilmek amacıyla manevi değerlerin yüksek olmasıyla birlikte, prosedürleri yapabilecek malzemelere ulaşabilmek de mühimdir. Medyumluk ve büyü yapabilmek amacıyla bireylerin doğuştan gelen üstün yetenekleri, ilmi yeterliliğe ulaşmış olması gerekmektedir. Hollanda medyumları bu hususta uzun seneler süresince çalışmış olmanın avantajlarını kullanırlar. Hollanda medyumların her hususta yardımcı olabileceği pek olası olmayabilir. Fakat Hollandalı Medyumlar kendilerini belirli konular üstünde geliştirmişlerdir. Genelde büyü yönlerinden ziyade, kehanet ve falcılık ile alakalı hizmet vermeye çalışmaktadırlar. Büyü ile alakalı yardım isteyen şahıslar amacıyla ise Hollanda’da yaşam sürdüren ve en eski büyü ritüellerine uygulayabilen insanlarla tesirleşim kurabilirler. Hollanda’nın değişik bölgelerinde yaşam sürdüren bu insanlar, kendi öğreti ve yetenekleri ile bu prosedürleri yapmaktadır. Hollanda medyumları mesleklerini başarı ile yerine getirip, bireylerin niyetleri tarafında neticeler alınmaktadır. Modern bir vakit diliminde yaşıyor olsak bile, büyünün gizemi, çözümleyici ve kalıcı tesirsi insanı cezp etmeye devam ediyor. Bu insanların gereksinim duydukları bir yol bulunduğu sürece, dünyanın her yerinde medyumlar aranan şahıslar olmaya devam edecekler. Genellikle çok daha eskiye dayalı olan Süryani, Ermeni ve Yahudi büyülerini yapabilen ve doğru neticelere ulaşabilen kimselere ulaşmak daha da mühim olacaktır.

HOLLANDA’DA YAŞAYAN MEDYUMLAR
Hollanda’da yaşam sürdüren medyumlar, tıpkı değişik yerlerde tespit edilen medyumlar gibi müracaat yapan bireyin istediği her türlü büyüyü yapabiliyor. Hollanda medyumları bu hususta insanların dikkatini çekerek, hayatlarını olumlu yönde tesir etmektedir. Her meslekte bulunduğu gibi medyumlukta da insanları kandırmaya çalışan şahıslara rastlamak olası. İnsanların manevi hislerini kullanarak sahtekarlık yapabilir. Bu şahıslara karşı dikkatli olmak ve incelemeler yaparken, doğru soruları sorabilmek mühimdir. İnsanların medyum ile çalışma amacıylae girmek istemesinin sebebi, meydana gelen problemini çözümleyemeyip bu problemlerin üstesinden gelememeleridir. Bazı insanlar büyü yaptırmak amacıyla bunu yapabilecek şahıs arayışı amacıylae girmekte ve oluşturulan yanlış medyum tercihleri yüzünden bir grup psikolojik bunalımlara sürüklenmektedir. Manevi duyguları sömürerek zor hale düşürdükleri insanları her türlü zarara uğratmaktadırlar.

Dünya genelinde büyü ve kehanet manasında en tesirli neticeleri Ermeni, Süryani ve Yahudi medyumları vermektedir. Bu üç guruba mensup olan bireylerin öğretileri jenerasyondan nesle geçmiş, özel yeteneklerdir. Yaptıkları prosedürler dünya genelinde bilinip, bu insanlara ulaşıldığında tesirli neticeler alındığı görülmüştür. Hollanda da yaşam sürdüren ve bu ülke de medyumluk yaparak, insanlara yardımcı olan şahıslar doğuştan gelen yeteneklere sahiptir. Büyü sadece Doğu ülkelerine ait bir gelenek içermez. Fakat en eski ve tesirli neticeler bu kültürde edinilen öğretilerden alınır. Eski ahit dili, şimdilerde konuşulmayan ilk Hıristiyanların kullandığı antik diller ile oluşturulan büyü prosedürleri kullanılır. Bu dillerin mistik bağlantıları herkes doğrulusunda yorumlanamaz. Bunu sağlayabilmek amacıyla o kültürün içersinden gelen medyumlar ile çalışabilmek büyük talih olmaktadır. Hollanda medyumları içersinde yer alan, bu öğretileri bilerek prosedür yapan uygulayıcılar, insanlara deva ve umut vermeye devam ediyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.