Makas Büyüsü Nasıl Yapılır?

Makas Büyüsü Nasıl Yapılır?
Büyü tarihinde mühim bir yere sahip olan büyü çeşitlerinden birisi de makas büyüsüdür. Makas büyüsü en eski çeşitlerden birisidir. Mısır ve Roma döneminde yapıldığı bilinmektedir. O dönemde yaşam sürdüren birbirine aşık iki bireyin birbirinden ayırmak hedefiyle oluşturulan bir büyü çeşididir. Sıklıkla tercih edilen makas büyüsünün kimlerin gerçekleştireceği da gerektiğince mühimdir.

Makas Büyüsü Nasıl Yapılır?
Makas büyüsü yapılır iken lüzumlu olan birtakım malzemeler bulunmaktadır. Burada sarfedilen makasın iki tarafı iki değişik bireyi temsil etmektedir. Bu iki şahıs büyü yapılacak olan şahıslardir. Burada cihet saptama öğeyi döneme girmektedir. Cihet adımı makasta tespit edilen iki açıdan hangisinin kadına, hangisinin erkeğe kullanacağının belirlenmesidir. Makasın ağzının bir tarafı diğerinden büyük ise o ağız kadın amacıyla kullanılmaktadır. Ancak ağızların eşit olması halinde üstte yer alan kadın olarak belirlenir.

Makas büyüsü iki değişik şekilde yapılmaktadır. İlk teknik makasın ağız alanı ile yapılır iken ikinci teknik ise makasın tutulan yerleri ile yapılmasıdır. Ancak birinci olan teknik, yani makasın ağız alanı ile oluşturulan teknik tercih edilmektedir.

Makas Büyüsü Aşamaları Nelerdir?
Makas büyüsü yapılırken belirli adımlar bulunur. Bu adımlar şunlardır:

1) Makas büyüsünde oluşturulan ilk adım cihet saptamadir. Hangi ağzın erkek, hangi ağzın kadına ait olduğunun belirlendiği adım cihet adımıdır.

2) Makas büyüsünün bu adımında bir parça ekmek makas ağızlarının iç alanına yerleştirilir. Böylece nifak duruma getirilir. Nifak sözcüğü ayrılık ve anlaşmazlık manasına gelmektedir. Mavi ip yardımı ile makas ağızlarında tespit edilen ekmek parçası bağlanır. Ancak düğüm atılır iken her düğüm atılışında ayrılması dilenen çiftlerin isimleri söylenir.

3) Makas büyüsünün son adımında ise ağızlarının arasına ekmek bağlanan makas bir su kaynağına atılır. Ancak makasın atılacağı su kaynağının büyüklüğü de çok mühimdir. Su kaynağı ne kadar büyük ise büyü de o kadar kuvvetli biçimde tutar.

Makas Büyüsü Ne Zaman Etki Eder?
Makas büyüsü makasın suya atılması ile başlar. Bu süreçten sonra büyü oluşturulan şahıslar birbirinden soğumaya başlar. İleri süreçte bu iki şahıs birbirinden nefret edebilir. Eğer bu büyü barıştırmak hedefli yapıldı ise iki bireyin aralarındaki samimiyet günden güne artar. Ancak bu büyü daha çok ayırma hedefli yapılmaktadır. Büyünün etkisini göstermesi ile beraber çiftlerin temas anlamları iki doğrultu içersinde yitirir.

Makas Büyüsü Yapan Medyum Hocalar
Makas büyüsü eski yıllardan başlayıp şu zamana kadar kadar gelmiş ve hala yapılmakta olan bir büyüdür. Bu büyü çiftlerin barışması ya da ayrılması hedefli yapılmaktadır. Ancak genelde bu büyü çiftlerin ayrılması hedefli yapılır.

Günümüzde çoğu makas büyüsü yapan hoca bulunur. Ancak medyum seçme konusu ile ilgili dikkatli olunması gerekir. bilhassa makas büyüsü konusu ile ilgili medyum seçmek gerektiğince mühimdir. Araştırıp bu hususta tecrübeli çoğu medyum hoca bulmak mümkündür.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.